Het verlangen even verkorten

Het verlangen even verkorten

EEN VERSLAG DAT INTERESSANT IS VOOR DE NIEUWSTE EN OUDSTE GEZICHTEN VAN ONZE SCHOOL

Op 3 mei stonden al onze lokalen weer wagenwijd open voor de jaarlijkse opendeurdag van onze school. Je kon een praatje slaan met leden van onze leerlingenraad, een babbel doen met de directeur, leerkrachten en de leerlingen.

Terwijl nieuwe gezichten voor de eerste keer onze school konden bewonderen, kon je er ook veel oude bekenden tegenkomen. De school organiseerde namelijk ook de infoavond ‘Mijn toekomst in het Hoger Onderwijs’ in samenwerking met oud-leerlingen. Alle vijfdes en zesdes konden langsgaan bij studenten die informatie gaven over hun studierichting. Iedereen die namelijk voor de deur naar een nieuwe stap in het leven staat, is natuurlijk het liefst zo goed mogelijk geïnformeerd.

Op deze mooie vrijdag konden toekomstige derdejaars en toekomstige studenten van onze school al veel ontdekken over het avontuur dat ze volgend jaar zullen beleven. Ik heb die dag leerlingen en studenten enkele vragen gesteld, onder het motto dat je nooit geïnformeerd genoeg kan zijn.

Hieronder lees je het verslag van een interview met onze leerlingen, dit bevat nuttige info voor toekomstige derdejaars. Vervolgens blikken enkele zesdejaars kort terug op de mooiste momenten uit hun middelbareschooltijd. Tenslotte komen enkele oud-leerlingen aan het woord: zij geven wat meer informatie over ‘Mijn toekomst in het Hoger Onderwijs’.

INTERVIEW MET LEERLINGEN VAN ONZE SCHOOL

Waarom zou je onze school aanraden aan toekomstige leerlingen?

 • Omdat ik de leerkrachten leuk vind. Er wordt ook vaak geluisterd naar de mening van de leerlingen, zo is er ruimte voor verandering.
  Marte, 5LW
 • Hoewel we niet kunnen spreken van een heel vrije, moderne school vind ik dat we ons hier begeven in een heel aangename sfeer. We hebben heel veel leerkrachten die ons goed ondersteunen en ook heel sterke lessen geven. Er is een dynamisch programma met tal van activiteiten binnen de lessen, buitenschools of door de leerlingenraad. We beleven hier een mooie tijd!
  Elien, 5EW
 • Het is een relatief kleine school waar iedereen iedereen wel een beetje kent. Dat maakt het wat gezelliger! Dankzij het meter-peterproject van de leerlingenraad wordt de kloof tussen jong en oud zelfs nog kleiner!
  Astrid, 6LZ

Verliep je eerste schooldag zoals je verwachtte?

 • Mijn schooldag was goed meegevallen (nadat ik me had overslapen en nog net op tijd op school was geraakt). Het was in het begin wat moeilijk om vrienden te maken, want ik was nieuw. Het spel om alle leerkrachten en lokalen te verkennen van de leerlingenraad was heel tof. Ook de leerkrachten in de klas hebben er een leuke dag van gemaakt.
  Robin, 3WE
 • Mijn eerste schooldag liep zoals verwacht. Op de speelplaats ging ik meteen bij mijn oude vrienden staan. Daarna zijn we naar binnen gegaan en heb ik mijn klasgenoten ontmoet. We hebben gepraat en naamspelletjes gespeeld.
  Maarten, 3LA

Wat vind jij leuk aan jouw studierichting?

 • Dat ik van alle vakken iets meekrijg, het is ook leuk om te zien dat bepaalde dingen terugkeren in andere vakken waardoor we linken kunnen leggen en wat we geleerd hebben niet puur theoretisch blijft, maar we er ook het nut meer van inzien.
  Marte, 5LW
 • In economie-wiskunde krijg je van alles wel een beetje. Uiteraard hebben wij veel economie. Maar toch krijgen we van de wetenschapsvakken een goede basis mee. Ik vind het leuk zo een brede basis wat te krijgen op school.
  Elien, 5EW
 • Ik doe humane wetenschappen en ik vind het leuk dat we zo veel verschillende dingen leren. We leren onder andere over emoties en motivatie, maar ook over politiek en kunst. En als het ene thema je niet zo goed ligt, ligt het andere je dan weer veel beter.
  Fleur, 4HW
 • Ik vind Latijn vooral leuk omwille van de cultuur die je krijgt, dat vind ik interessant. Het is ook handig voor later, de theorie komt terug in sommige andere talen.
  Maarten, 3LA
 • Wat ik zo prachtig vind aan Latijn is dat het zo breed en divers is. Ik heb over zoveel dingen al iets bijgeleerd in de afgelopen zes jaar en mijn liefde voor literatuur, cultuur en filosofie is hard gegroeid dankzij deze richting!
  Astrid, 6LZ

Wat doet de leerlingenraad op onze school?

 • De leerlingenraad is een groep geëngageerde leerlingen die het schoolleven dagelijks probeert te verbeteren. Dit door inhoudelijke veranderingen te proberen doorvoeren, maar ook door veel kleine en grote acties te organiseren waarbij de hele school betrokken is. Denk maar aan Valentijn, Halloween, broodjesverkoop, meter-peteractiviteiten, leerkracht-en-leerling-bindende activiteiten en nog zoveel meer! Met ons gemiddelde van twee vergaderingen per week zijn wij een heel actieve leerlingenraad en daar zijn we trots op.
  Elien, 5EW

welke initiatieven van de leerlingenraad vind jij tof en waarom?

 • Elk jaar wordt er een spel georganiseerd, Gotcha. Dit spel wordt dan door heel de school gespeeld en dit vind ik echt heel tof. Ook zorgt de leerlingenraad ervoor dat we elke vrijdag broodjes kunnen eten op school.
  Marte, 5LW
 • Het Gotcha-spel, de vele Valentijnsacties, teachers vs students,… Er is altijd wel iets te doen!
  Fleur, 4HW
 • De leerlingenraad zorgt ervoor dat er af en toe activiteiten zijn. Dat maakt de gewone schooldagen anders. Ze zorgen er ook voor dat de leerlingen voorstellen kunnen indienen.
  Robin, 3WE

Hoe vind je de leerlingenbegeleiding op onze school?

 • Ik denk dat er zeker wel genoeg mensen zijn waarbij je terecht kan als er eens even iets moeilijk gaat.
  Marte, 5LW
 • Ik ken velen die al gebruik maakten van de begeleiding en daar tevreden over zijn. Er zijn mensen die specifiek de functie van leerlingenbegeleiding dragen, maar er zijn ook heel wat leerkrachten en personeelsleden die dit uit zichzelf doen.
  Elien, 5EW
 • Ik vind de leerlingenbegeleiding heel goed. Als je ergens mee zit, kan je altijd bij de leerlingenbegeleiders (of bij de leerkrachten) terecht, en dan zoeken ze samen naar een oplossing.
  Fleur, 4HW

Geef enkele tips voor een toekomstige leerling van onze school

 • Er doen vele verhalen de ronde over onze school, maar die zou ik zeker niet geloven.
  Marte, 5LW
 • Je moet vooral niet bang zijn dat je verloren loopt in onze school De eerste weken is het wat wennen (en misschien een paar keer een fout lokaal in lopen), maar na enkele weken kan je prima je weg vinden.
  Fleur, 4HW
 • Durf jezelf te zijn en blijf niet altijd op de paadjes lopen. Af en toe eens de rebel uithangen, uitkomen voor je mening en kritisch zijn tegenover de samenleving en alle info die je krijgt, is zo belangrijk, ook op school!
  Astrid, 6LZ

NOG EVEN TERUGBLIKKEN NAAR ONZE MOOIE JAARTJES MIDDELBAAR…

Wat is jouw tofste herinnering aan je middelbareschooltijd?

Felix, 6HW:         ‘Mijn tofste herinnering is de eindejaarsreis en de uitwisseling naar Ilsede.’

Thomas, 6LW:    ‘De lessen Latijn maar ook het schoolbal en de eindejaarsreis omdat het de sfeer in de
groep goed bevorderde. ‘

Lien, 6WE:           ‘Mijn tofste herinnering  was toch wel Ilsede. Het was super goed weer, de sfeer was
echt geweldig en we hadden veel vrijheid. De eindejaarsreis is ook een mooie
herinnering omdat het een toffe ‘afsluiter’ van de middelbare school is.’

Wouter, 6LZ:      ‘De skivakantie en de uitwisseling naar Duitsland omdat dit ontspannend is in
tegenstelling tot andere dingen op school.’

Lise, 6LM:            ‘Ik vond vooral alle studiereizen super tof zoals Parijs, Amsterdam, Ilsede en
eindejaarsreis. Deze reizen waren goed voor het groepsgevoel!’

Tamara, 6EW:    ‘Als ik moet kiezen, zou het de eindejaarsreis zijn. Ook het feit dat de lesuren maar 50
minuten duren, gezien volgend jaar de vakken meestal 3 uur zullen duren.’

Yara, 6EM:          ‘Prom, het was misschien lastig om te organiseren, maar het liet ons echt
samenwerken, wat voor mij de eerste keer was dat een heel leerjaar eensgezind was. Als
tweede herinnering denk ik aan een soort groepsmoment dat we eens in het tweede
middelbaar hebben gehad, met Latijn-Moderne. We hadden gepraat en een
groepsfoto genomen en toen voelden we echt aan als een leuke, hechte klas.’

Lauren, 6WE:      ‘Mijn tofste herinnering is de uitwisseling naar Ilsede!’

Maxime, 6LW:   ‘De skivakantie en de eindejaarsreis, omdat ik dan de kans had om mensen beter te leren
kennen.’

ENKELE TIPS VAN OUD-LEERLINGEN VOOR DE ZESDES

Kan je de toekomstige studenten enkele tips geven om hun eerste blok te overleven?

 • –      Hanteer een vast studiepatroon met voldoende pauzes.
 • Blijf rustig op je examen, ook al weet je de eerste vraag niet.
 • Aardbeienijs met slagroom helpt altijd!
  Roxanne, wiskunde
 • –      Op voorhand studeren!!
 • Oefen mondelinge examens tegen je kotgenoot, zus, ouders,..
  Lies, secundair onderwijs
 • –      Alles geven!
  Rand, toegepaste taalkunde
 • –      Neem genoeg pauzes, maar ook niet te veel.
 • Bekijk de examenvragen van de vorige jaren.
  Ethan, geneeskunde
 • – Weet dat wanneer je een herexamen hebt, je niet hebt gefaald. Ga er dan gewoon
  opnieuw voor.
 • Neem genoeg ontspanning en stress niet te veel.
  Lindsey, verpleegkunde
 • –      Notities goed bijhouden en altijd aanwezig zijn in de les.
 • Zorg dat je genoeg slaapt!
  Julie, sociaal maatschappelijk werk

Paulien D. (6LZ)