Projecten Economie in de kijker

Projecten Economie in de kijker

26 / feb

Vrijdag 1 februari kregen onze leerlingen van 5EM/EW en 6EM/EW een gastcollege voorgeschoteld in het kader van het project ‘Ondernemer voor de klas’. Het was een bijzonder boeiende uiteenzetting van Mr Philippe Craninx, managing partner Moore Stephens Belgium, behorende tot de top 10 van financiële dienstverleningsbedrijven in België. Het is altijd fijn om professionals uit het bedrijfsleven uit te nodigen op onze school. Laat ons hopen dat zijn verhaal inspirerend werkt voor onze leerlingen uit de richting economie. Het blijft een sterk initiatief van Vlajo (Vlaamse Jonge Ondernemers) om jongeren warm te maken voor ondernemerschap, en dit in de meest brede zin van het woord.

In het kader van het vak Economie namen de leerlingen van 6EM/EW op maandag 25/02deel aan ‘Top Team’, een bedrijfsspel, aan de Erasmushogeschool te Jette. Acht teams van 6 leerlingen uit verschillende secundaire scholen namen het tegen elkaar op. Een unieke kans om hun onderzoeksvaardigheden te koppelen aan een bedrijfswetenschappelijk vraagstuk. In de laatste ronde eindigden onze leerlingen zowaar op een verdienstelijke 2de plaats, met een fictieve winst van 8,2 miljoen euro. Een dikke proficiat voor het Sint-Martinus team!

Mevr De Clercq